FLOATING
RELAKSUJĄCE WRAŻENIE LEWITACJI

Zanurz się w specjalnej komorze z roztworem leczniczej soli Epsom, gdzie odetniesz się od 90% wrażeń wzrokowych i słuchowych. Poczuj kosmiczne wrażenie lewitacji i pozwól swojemu ciału na bardzo głęboki, leczniczy relaks.

Kapsuła floatingowa

Na czym polega terapia floatingowa?

Komora floatingowa odcina ciało i umysł od zewnętrznych bodźców. Roztwór soli leczniczej Epsom sprawia, że swobodnie unosisz się na powierzchni wody, o temperaturze ciała. Zamknięta komora, w której przebywasz w stroju kąpielowym odcina bodźce pochodzące z zewnątrz. Możesz przebywać w całkowitej ciemności, lub w kojącym świetle lampy. Komora jest dźwiękoszczelna, ale w trakcie zabiegu możesz słuchać muzyki relaksacyjnej.

Głębokość komory to zaledwie 30 cm, więc nie musisz się obawiać brakiem umiejętności pływackich. Unosząc się na plecach, głowę opierasz o wygodny zagłówek, dzięki czemu woda nie dostaje się do ust, nosa i uszu. Samo unoszenie na powierzchni nie angażuje żadnych mięśni. Dzięki temu wszystkiemu umysł generuje wrażenie unoszenia się w pustce.

Zabieg trwa od 60 do 120 minut. Możesz poddać się mu samodzielnie, lub wraz z dzieckiem.

Przed zabiegiem wymagany jest dokładny prysznic w sali floatingowej, po sesji wystarczy opłukanie ciała bieżącą wodą. 

Najlepszy sposób na stres

Przebywanie w kabinie floatingowej w odcięciu od bodźców zewnętrznych, w poczuciu lewitacji zapewnia organizmowi głęboki relaks. Łatwiej jest wtedy wpłynąć na procesy psychiczne – wolniej i bez rozpraszania uwagi. W trakcie sesji normalnie trudno rozpoznawalne współzależności mogą być zrozumiane i przetworzone w krótkim czasie. Kabina do floatingu stanowi doskonałe narzędzie dla wszelkiego rodzaju treningu umysłu. Przy regularnym floatingu osiąga się spokój, który zwiększa tolerancję na stres.

 • Trwałe zmniejszenie adrenaliny, noradrenaliny i poziomu kortyzolu – hormonów stresu
 • Głęboki relaks i odciążenie umysłu od bodźców zewnętrznych
 • Znacznie większa jasność myślenia
 • Lepsze zapamiętywanie, nauka i trening umysłu
 • Trwałe obniżenie poziomu stresu w przyszłosci
Sauna Oświęcim
Floating

Kąpiel w roztworze soli epsom

Sole Epsom to w 100% naturalny związek siarczanu magnezu. W trakcie sesji floatingowej unosisz się w jej roztworze, dzięki czemu skóra zostaje zmiękczona i nawilżona. Kąpiel solankowa pozwala zachować elastyczność skóry, spłyca zmarszczki, oraz redukuje cellulit. Ból mięśni, zmęczenie, oraz skurcze ulegają zmniejszeniu. Dzięki bardzo dużemu stężeniu magnezu w trakcie sesji naturalnie dostaje się on do organizmu, redukując niedobory tego cennego pierwiastka. Dodatkowo poprawie ulega krążenie krwi, stabilizuje się ciśnienie tętnicze, eliminuje ryzyko stwardnieniu tętnic, poprawia się przepływ tlenu w organizmie, a nawet normuje bicie serca.

Komora floatingowa dla sportowców

Wieloaspektowy i pozytywny wpływ terapii floatingowej pozwala sportowcom i osobom aktywnym fizycznie zachować lepszą kondycję, redukować poziom mleczanu w mięśniach, szybciej podejmować strategiczne decyzje,  oraz redukować ból i urazy mięśni po kontuzjach.

Korzystanie z komory floatingowej po intensywnym treningu, w której organizm doznaje głębokiego relaksu wpływa pozytywnie na rozwój mięśni, które budowane są właśnie w fazie odpoczynku. Bezgrawitacyjny floating pozwala lepiej i szybciej transportować i metabolizować mleczan z mięśni, dzięki czemu organizm regeneruje się znacznie szybciej.

 • Redukcja mleczanu w mięśniach i organizmie
 • Przynosi ulgę w bólu po intensywnym wysiłku
 • Pomaga w rehabilitacji po urazach mięśni
 • Stymulacja jędrności mięśni
 • Redukuje ryzyko urazów
Tlenoterapia hiperbaryczna Oświecim
Floating Oświęcim

Floating leczy ból

Potwierdzony naukowo wpływ floatingu na redukcję bólu opiera się na radykalnym zmniejszeniu bodźców zmysłowych docierających z otoczenia zewnętrznego. Dzięki temu ból jest postrzegany jako mniejszy, a umysł utrwala to wrażenie w autonomicznym układzie nerwowym i systemie ścieżek w nerwach, którymi przesyłane są impulsy bólowe. Deprywacja sensoryczna wprowadzająca organizm w stan głębokiego relaksu zwiększa produkcję endorfiny – hormonu szczęścia. Ulga następuje więc na poziomie biochemicznym organizmu, bez udziału żadnych środków, ani leków przeciwbólowych.

 • Redukuje ból
 • Uczy organizm nowych wzorców rejestracji zredukowanego bólu
 • Głęboko relaksuje i zmniejsza napięcie mieśni
 • Wyzwala produkcję endrofin – hormonu szczęścia

Terapia floatingowa wspomaga rehabilitację

Przebywanie w komorze deprywacyjnej pozwala kościom i mięśniom po operacjach, lub urazach na rozluźnienie, dzięki czemu zmniejsza się ból i zwiększa ukrwienie, co prowadzi do szybszej regeneracji uszkodzonych tkanek. Głęboka relaksacja układu nerwowego wpływa pozytywnie na leczenie takich urazów jak naciągnięcia mięśni, zwichnięcia i kontuzje mięśniowo – neurologiczne.

 • Zwiększa ukrwienie w uszkodzonych miejscach przyspieszając regenerację
 • Leczy mikrourazy, które mogą doskwierać miesiącami i nie są możliwe do usunięcia tradycyjną fizjoterapią
 • Rozluźnia mięśnie, przynosząc ulgę
 • Redukuje ból dzięki głębokiej relaksacji
Komora floatingowa

Najczęściej zadawane pytania

Czepek nie jest wskazany, zmniejsza on wrażenie lewitacji. Sama sól Epsom ma pozytywne działanie na włosy i skórę głowy.

Możesz, ale nie musisz. W trakcie zabiegu zapewniamy całkowitą prywatność. W pomieszczeniu znajduje się prysznic, więc nie musisz przemieszczać się po gabinecie.

Jak najbardziej, jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ jej głębokość to zaledwie 30 cm, a roztwór soli Epsom utrzymuje cię na powierzchni wody.

Wręcz przeciwnie, zabieg jest głęboko relaksacyjny, a poczucie relaksu wyklucza uczucie lęku. Dla komfortu w komorze może być zapalone światło, lub może być ona całkowicie otwarta.

Woda w komorze spełnia surowe wymogi przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. System wyposażony jest w nowoczesny i wielostopniowy system filtrujący, który przed każdą sesją czterokrotnie przepompowuje całą wodę i ją sterylizuje. Dzięki naświetlaniu wody promieniowaniem UV woda wolna jest od wszelkich związków organicznych, dodatkowo jest uzdatniana nadtlenkiem wodoru. System posiada szereg certyfikatów Państwowego Zakładu Higieny.

Komora wyposażona jest w system cyrkulacji powietrza, nie musisz obawiać się o komfort sesji w zamkniętej komorze.

Jeżeli jesteś w pierwszym trymestrze musisz okazać skierowanie lekarskie. W późniejszych etapach ciąży floating jest wręcz wskazany i nie wymaga żadnych skierowań lekarskich.

 • Choroby psychiczne, ciężka psychoza, ciężki stan depresji
 • Wszczepiony rozrusznik serca
 • Nowotwory złośliwe skóry
 • Pierwszy trymestr ciąży
 • Świeże rany pooperacyjne, rany otwarte, uszkodzenia skóry, podrażnienia i infekcje
 • Zapalenie ucha
 • Epilepsja
 • Zakrzepica
 • Zdiagnozowane niedociśnienie tętnicze
 • Miesiączka
 • Stan po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających
Komora floatingowa
Kapsuła floatingowa Oświęcim
Kapsuła floatingowa
Komora floatingowa Oświęcim

Rezerwacja i cennik

Wybierz dogodny dla siebie termin i godzinę zabiegu. Nasza obsługa skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia wizyty.

  Data
  Godzina

  60 min.

  120 zł

  90 min.

  160 zł

  120 min.

  200 zł

  Voucher

  od 80 zł
  Salon urody Oświęcim

  NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT

  Podaruj piękno, zdrowie i relaks w postaci vouchera prezentowego w atrakcyjnej cenie niższej niż w przypadku jednego zabiegu.

  Twój voucher będzie w pełni spersonalizowany pod kątem rodzaju i ilości zabiegów.